Domki Letniskowe - Kajaki

Wypożyczalnia kajaków Radawa (Surmaczówka)

Spływy kajakowe

Atrakcyjna lokalizacja sprzyja wypoczynkowi oraz stanowi znakomity punkt wypadowy do zwiedzania. W obrębie 50 km znajduje się większość atrakcji regionu, począwszy od miejsc ściśle związanych z przyrodą i historią Podkarpacia i regionu Roztocza po te trochę dalsze, jak np. Bieszczady, czy choćby nawet LWÓW.

Wypoczynek z rodziną

Spływy kajakowe to na pewno jeden ze sposobów aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Zabierając bliską osobę na taką wyprawę zapewnisz jej niesamowite i niezapomniane doznania, a przede wszystkim bliski kontakt z przyrodą i oderwanie się chociaż na moment od cywilizacyjnych wygód. Co zatem powinniśmy wiedzieć aby korzystając z kajaków móc zrelaksować się w 100%? Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa na spływie sprawi, że będzie on równie piękny jak i bezpieczny.

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Najważniejsze jest to aby zabrać ze sobą dobry humor, bo tylko wtedy wszystko będzie przychodziło nam z większą łatwością. Przede wszystkim pamiętaj o kamizelce bezpieczeństwa, jej noszenie jest obowiązkowe u dzieci, jednak i wielu dorosłym z pewnością się przyda. Warto pamiętać, że ze względu na bardzo ograniczone miejsce na bagaż w kajaku ilość zabieranych ze sobą rzeczy musi być ograniczona. Zabierane przez Ciebie przedmioty na pewno nie mogą znajdować się w kajaku luzem – zapakuj wszystko w worki lub owiń folią a następnie przywiąż do stabilnych części kajaka. W słoneczne dni zabierz ze sobą kremy, które pozwolą uniknąć poparzeń słonecznych, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne, natomiast w deszczową pogodę pamiętaj o płaszczu lub kurtce przeciwdeszczowej, która ochroni od przemoknięcia. Omijaj wystające konary i inne przeszkody, które napotkasz na swojej drodze. I pamiętaj nigdy nie pływaj po alkoholu, jest to zakazane zarówno przed jak i w trakcie spływu!

Blisko natury

Surmaczówka to wieś położona 8 km od miejscowości RADAWA tu również ma początek jedna z tras kajakowych. Radawa to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych województwa podkarpackiego. To wymarzone miejsce dla wszystkich uprawiających aktywną turystykę.